HOFFRİCHTER CARAT II VENTİLATÖR CİHAZI

Ürün Kodu: 1685 Kategoriler: VENTİLATÖR CİHAZLARI
(915) Kişi Görüntüledi

KULLANIM AMACI CARAT

II pro ventilatör hastaların hayatta tutulması amacına yönelik ventilasyonda kullanılabilir ve iki hortumlu bir sistemin kullanılması durumunda spontan solunumu olmayan hastalara kesintisiz solunum desteği ve ventilasyon sağlanmasına hizmet eder. Tek hortumlu bir sistem kullanıldığında CARAT II pro sadece hastaların hayatta tutulması amacına yönelik olmayan ventilasyonda kullanılabilir ve yeterli spontan solunum becerisi olan hastalara aralıklı solunum desteği ve ventilasyon sağlanmasına hizmet eder. Cihaz, yetişkinlerin ve tidal hacmi 50 ml ve daha fazla olan çocuklar için uygundur ve ev ortamında verilen sağlık hizmetlerinde ve/veya profesyonel sağlık kurumlarında kullanılabilir. Yoğun bakım ventilasyonunda kullanılmamalıdır. CARAT II pro; motorlu taşıt, uçak ve helikopterlerde kullanım için uygun değildir.

 

 

Mod Açıklama:

 Zorunlu ventilasyon modları 

PCV Basınç kontrollü ventilasyon (Pressure Controlled Ventilation) 

 

APCV Basınç Kontrollü Asiste Ventilasyon (Assisted Pressure Controlled Ventilation) 

 

VCV Hacim Kontrollü Ventilasyon (Volume Controlled Ventilation) 

 

AVCV Hacim kontrollü asiste ventilasyon (Assisted Volume Controlled Ventilation) 

 

Arttırılmış ventilatör modları 

P-SIMV Basınç Kontrollü Senkronize Aralıklı Zorunlu Ventilasyon (Pressure Controlled Synchronized Intermittent Mandatory Ventilation) 

 

V-SIMV Hacim Kontrollü Senkronize Aralıklı Zorunlu Ventilasyon (Volume Controlled Synchronized Intermittent Mandatory Ventilation) 

 

Spontan ventilasyon modları

 CPAP Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (Continious Positive Airway Pressure)

 

 PSV Basınç destek ventilasyonu (Pressure Supported Ventilation)

 

 PSV-S Basınç destek ventilasyonu-Spontan (Pressure Supported Ventilation-Spontaneous)

 

Gerilim beslemesi Şebeke işletimi 

100...240 V AC (-%20, +%10), 50...60 Hz DC işletimi 12 V DC / 10 A veya 24 V DC / 5 A Dahili akü işletimi Lityum iyon akü, 14,8 V (nominal gerilim) / 4,4 Ah / 65,12 Wh Harici akü işletimi AKKUPACK uni BASE/PLUS 20...26 V (nominal akım) / 5 A Maksimum güç tüketimi 75 W Elektrik koruma sınıfı Koruma sınıfı II Özellikler ve güç karakteristikleri Boyutlar (G x D x Y) 304 x 253 x 160 mm Ağırlık 4,72 kg Maks. stabil sınır basıncı 60 hPa Min. stabil sınır basıncı 0 hPa Maks. inspiratuar çalışma basıncı 50 hPa Min. inspiratuar çalışma basıncı 4 hPa 50 hPA’ da Maks. akış 180 l/dak 4 hPA’ da Maks. akış 250 l/dak Çalışma koşulları Sıcaklık aralığı + 5 °C ila + 40 °C Nispi hava nemi %10 ... %95, yoğuşmasız Hava basıncı aralığı 600 hPa ... 1100 hPa